Paskelbti pasaulio lietuviams prisistatysiantys projektai

Liepos 10-13 dienomis vyksiantis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas skelbia projektų konkurso nugalėtojus. Po savaitės Visuomenės harmonizavimo parke prasidėsiančiame verslo, politikos, kultūros ir mokslo festivalyje prisistatys verslumo įgūdžius formuojantys, taisyklingą lietuvių kalbą propaguojantys, Lietuvoje ir išeivijoje gyvenančius kūrėjus suburiantys ir daugelis kitų kultūros, mokslo ir inovacijų, verslo bei visuomenės ir pilietiškumo projektų.

Birželio mėnesį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai kartu su informaciniu partneriu naujienų portalu Lrytas.lt organizavo geriausių lietuviškų projektų kultūros, mokslo ir inovacijų, verslo bei visuomenės ir pilietiškumo srityse rinkimus. Konkurse dalyvavo daugiau kaip 50 projektų, skirtingų savo turiniu ir forma: nuo festivalių iki ekspedicijų, nuo mokslinių tyrimų iki pilietinių akcijų.

Kiekvienoje kategorijoje keturi daugiausiai balsų surinkę projektai liepos 11 - 12 d. prisistatys Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime ir varžysis dėl geriausio projekto vardo. Geriausiais išrinkti projektai bus apdovanoti liepos 12 d. vakare.

Daugiausiai balsų kultūros projektų srityje pelnė Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota programa, skatinanti taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą, „Kalbą kuriu aš“, galimybę užsiimti kūrybine veikla suteikiantis VU MIF studentų inicijuotas projektas „MIDI roko opera“, Lietuvoje ir išeivijoje kūrėjus vienijantis „Migruojantys paukščiai“, dvišalius studentų mainus organizuojanti „Lenkijos – Lietuvos akademija“.

Mokslo srities favotitu tapo Praktinės kūrybos stovyklos „1:1”, kurių tikslas – leisti jauniesiems architektams išbandyti savo jėgas – suprojektuoti ir realizuoti ant vandens plaukiantį objektą, talpinantį 20 žmonių. Taip pat, mokslo populiarinimo iniciatyva „Mokslo sriuba“, būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais skatinančios „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, taksi iškvietimą palengvinanti programėlė „eTAKSI“.

Verslo srityje dėl lankytojų dėmesio kovos atsiskaitymus apyranke propaguojantis projektas „OziPay“, tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics 2014“, tinklaraštis ir elektroninė parduotuvė, skatinanti kiekvieną atsikratyti kompleksų dėl išvaizdos  – „EVAstyle“ ir nacionalinis verslo planų konkursas „Verslauk“.

Visuomenės ir pilietiškumo sričiai atstovaus Lietuvos mokinių parlamentas, laisvalaikio, mokymosi ir socialines paslaugas apjungti vienoje erdvėje siekianti iniciatyva „Kauno jaunimo slėnis“, žmogaus teisių edukaciją vykdanti ir visuomenės sąmoningumą auginanti kampanija Myliu pandą“, Vasario 16d. pasveikinti Lietuvą pakvietusi didžiausių Lietuvos jaunimo organizacijų iniciatyva „Su gimtadieniu, Lietuva“.

Antrajame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus daugiau kaip 150 žinomų verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų. Lankytojus kvies platus kūrybinių dirbtuvių spektras, vyks karjeros mugė, susitikimų sesijos. Scenoje koncertus surengs Leon Somov ir Jazzu, Jurga, „Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“ ir kiti.

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai