Pasaulio lietuvius vilios karjeros galimybėmis Lietuvoje

Mindaugas Armalas

Vakar prasidėjęs ir keturias dienas truksiantis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS) lietuvius iš įvairių pasaulio šalių šiemet burs ne tik bendrauti, kvies klausytis paskaitų įvairiomis temomis, linksmintis vakaro koncertuose, bet ir pristatys karjeros galimybes Lietuvoje. Šeštadienį 12–19 val. Visuomenės harmonizavimo parko Expo paviljone vyksiančioje Karjeros mugėje atstovai pristatys universitetus, didžiausias verslo bendroves ir įdarbinimo agentūras.

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovų teigimu, Karjeros mugės formatas puikiai papildo PLJS renginio idėją – pirmenybę teikti ne pramogoms, o galimybių paieškai, kontaktų mezgimui, siekiui kurti pridėtinę vertę ir Lietuvoje esantiems, ir svečiose šalyse gyvenantiems ar studijuojantiems lietuviams.

„Renginio idėja yra suburti po visą pasaulį išsibarsčiusius žmones, paskatinti jaunimą pagalvoti apie grįžimą į Lietuvą, parodyti jiems, kad Lietuvos aplinka yra draugiška, kad čia yra daug puikių ir mokslo, ir karjeros galimybių“, – teigia Pasaulio lietuvių sąjungos pirmininkas ir renginio iniciatorius Kęstas Pikūnas.

Antrąjį kartą vykstančio pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai tikisi, kad per keturias dienas iš viso renginiuose apsilankys per 3000 žmonių.    

„Čia susirenkanti publika yra žingeidi, ieškanti galimybių. O dalyvavimas Karjeros mugėje teikia abipusę naudą – gerai ir įmonėms, kurios turi galimybę gyvai prisistatyti, gerai ir čia apsilankiusiems jaunuoliams. Vieni kitus randa paprasčiausiu būdu, gali tiesiogiai pabendrauti ir išsakyti lūkesčius“, – įsitikinęs K. Pikūnas.

Antrus metus iš eilės PLJS Karjeros mugėje prisistatančios vienos didžiausių prekybos bendrovių „Senukai“ atstovų pastebėjimu, į šį renginį susirenkantys jaunuoliai yra išskirtinai aktyvūs ir motyvuoti.

„Į Karjeros mugę jaunuoliai užsuka turėdami tikslą užmegzti ryšį, susirasti reikiamą kontaktą. Nei suvenyrų, nei saldainių, kaip įprasta kitose Karjeros dienose, jiems nereikia. Tai labai motyvuoti jaunuoliai, aiškiai žinantys, ko nori, ir to drąsiai siekiantys. Paprastai jie užsiima keliomis papildomomis veiklomis vienu metu, nebijo ieškoti, išbandyti naujų dalykų, aktyviai įsijungia į visuomeninį gyvenimą, daug keliauja. Mums, kaip vienam didžiausių jaunimo darbdavių šalyje, prisistatyti tokiems žmonėms ir tuo pačiu pasiūlyti darbą bendrovės verslo padaliniuose yra didelė vertybė. Nes tik motyvuoti, į pasaulį atviromis akimis žiūrintys žmonės prisideda prie įmonės sėkmės. Prisijungę prie kolektyvo tokie žmonės motyvuoja ir kitus kolegas. Tai didelė vertybė“, – įsitikinęs UAB „Senukų prekybos centras“ personalo direktorius Mindaugas Armalas.

Festivalį organizuojanti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga šiemet renginio dalyviams žada išskirtinę programą, daug vertingų susitikimų ir diskusijų su verslo, kultūros, politikos atstovais, turiningus vakaro koncertus. Renginys organizuojamas antrąjį kartą. Pirmasis pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas įvyko 2012 metais. 

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai