Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo metu bus kuriamas šiuolaikinės lietuvaitės portretas

Liepos 10-13 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime lankytojų lauks plati programa. Keturias dienas truksiančiame verslo, politikos, kultūros ir mokslo festivalyje ne tik pranešimai iš žinomų šių srities atstovų, bet ir įvairios kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, susitikimų sesijos, Lietuvos muzikinių grupių ir atlikėjų pasirodymai. Renginyje dalyvausianti dailininkė Agnė Kišonaitė bendrai su susitikimo dalyviais kurs interaktyvų koliažą pavadinimu „Šiuolaikinė lietuvaitė“.

Netradicinių meno projektų „Lūpdažis milžinas“, „Panaudotų nagų lako buteliukų vitražas“ autorė šįkart nusprendė sukurti Šiuolaikinės lietuvaitės portretą pagal klasikinį K. Rusecko paveikslą „Pjovėja“.

„Mano manymu, K. Rusecko paveikslas „Pjovėja“ (1844 m.) apvainikuoja tuometinės lietuvaitės įvaizdį: aplinką, darbą, madą. Kadangi pagrindinė mano kūrybos tema yra šiuolaikinė moteris, nusprendžiau parodyti lietuvaitės tranformaciją iš anų laikų į šiandieną. Projektui ieškau merginos, panašiausios į K.Rusecko paveiklo heroję,“ – apie sumanymą pasakoja dailininkė.

Po dviejų savaičių prasidėsiančiame Pasaulio lietuvių susitikime, kūrybinėse dirbtuvėse, bendrai su susitikimo dalyviais interaktyvų koliažą pavadinimu „Šiuolaikinė lietuvaitė“ kursianti menininkė, organizuoja atvirą konkursą ir projektui ieško merginos, panašiausios į K. Rusecko paveikslo heroję. Merginų nuotraukos bus talpinamos dailininkės AgneArt feisbuko paskyroje. Susidomėjusios merginos kviečiamos savo nuotraukas siųsti elektroniniu paštu agne@agneart.com. Panašiausią merginą išsirinks ir ją nutapys dailininkė Agnė Kišonaitė.

Liepos 10-13 d. verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje lankytojus kvies platus kūrybinių dirbtuvių spektras. Robotikos mokykla demonstruos, kaip paprastomis technologijomis praturtinti savo gyvenimą, dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės tandemas „LT identity“ kiekvienam norinčiam padės susikurti unikalų atvaizdą ant marškinėlių. Sparčiai populiarėjanti gudrioji kalbų mokykla „Bliu Bliu“ siūlys smagų būdą mokytis įvairių kalbų.

Antrajame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus daugiau kaip 100 žinomų verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų. Scenoje koncertus surengs Leon Somov ir Jazzu, Jurga, „Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“ ir kiti.

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai