Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas: lūkesčius viršijome su kaupu!

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime dalyvavo 3500 žmonių iš daugiau nei trisdešimties pasaulio valstybių. Jaunimas iš JAV, Pietų Amerikos, Kanados, Australijos, Rusijos, Europos ir Azijos šalių keturias dienas klausėsi pranešimų,diskutavo mokslo, verslo, politikos ir kultūros temomis.

Festivalyje apsilankė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Andrius Kubilius, pranešimus skaitė Prezidentas Valdas Adamkus, buvęs Kosta Rikos Prezidentas J.M.Figuerez, profesorius M.Mainelli, visuomenė veikėjas Algirdas Kaušpėdas ir dar daugiau nei šimtas iškilių žmonių iš Lietuvos ir viso pasaulio.

„Lūkesčius viršijome su kaupu. Žmonių skaičius gerokai viršijo planuotą, diskusijos lūžo nuo dalyvių skaičiaus. Į renginį susirinko labai motyvuoti žmonės, kurie aktyviai dalyvavo diskusijose. Nors Visuomenės harmonizavimo parke nuolat buvo apie 3500 žmonių, apsaugai dirbti nebuvo sunku – i festivalį atvyko norintys bendrauti ir bendradarbiauti, o ne ieškantys konfliktų žmonės“, – sako festivalio organizatorė Ieva Davydenko. Puikus oras taip pat garantavo šventinę nuotaiką – visoje Lietuvoje siaučiant liūtims ir vėjui, festivalyje Prienų rajone beveik visą laiką švietė saulė.

„Gimiau ir gyvenu JAV, į Lietuvą stengiuosi atvažiuoti kasmet, tačiau anksčiau jausdavausi čia kitokia – iš Amerikos. Šiame festivalyje pirmąsyk pasijutau tikra Lietuvos dalimi – tokia, kaip ir kiti lietuviai“, – įspūdžiais dalijosi Erika iš JAV.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą organizavo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga – nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškumo pagrindu veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – atstovavimas pasaulio lietuvių jaunimo interesams. Organizatorių komandoje dirbo 25 žmonės, jiems talkino 160 savanorių, atrinktų iš 800 aplikavusių.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime keturias dienas veikė dešimtys erdvių, kuriose buvo skaitomi pranešimai, vyko diskusijos verslo, mokslo, kultūros, politikos temomis, veikė kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, susitikimai su garsiais žmonėmis, kontaktų bei karjeros mugės, o vakarais vyko pramoginė programa – kinas, teatras, koncertai, mados pristatymai.

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai