Lietuvos muzikos atlikėjai ruošiasi susitikimui su pasaulio lietuviais

Skamp

Žinomi Lietuvos muzikos atlikėjai ir grupės ruošiasi susitikimui su lietuviais iš skirtingų pasaulio šalių. Liepos 10-13 dienomis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime koncertus surengsiantys Leon Somov ir Jazzu, Jurga, „Skamp“ nariai pabrėžia lietuvių, išsibarščiusių po pasaulį, bendravimo svarbą.

Duetas Leon Somov ir Jazzu, muzikiniuose M.A.M.A. 2013 apdovanojimuose pripažintas Metų grupe, pastebi, kad šis susitikimas yra puiki erdvė dalintis patirtimi.

„Tiek daug skirtingų ir įdomių žmonių, tiek daug skirtingos patirties vienoje vietoje - labai įdomu. Tai yra didelė nauda tokiam susitikimui. Juk įdomu sutikti savo tautiečius iš skirtingų pasaulio kraštų, tokie žmonės turi gerų istorijų”, - dalinasi mintimis Leon Somov.

Kelerius metus Londone gyvenusi Justė Arlauskaitė – Jazzu primena, kad Lietuva taip pat yra pasaulis. „Aš esu visiška pasaulio lietuvė! Lietuva yra šalis, kurioje gimiau - myliu savo namus. Tik nepamirškime, kad ta pati Lietuva yra pasaulio dalis, tai nereiktų išskirti - va čia pasaulis, o va čia Lietuva. Mes esam pasaulis. Mes patys esam pasauliai“, - teigia atlikėja Jazzu.

Ilgiau nei 16 metų gyvuojanti grupė „Skamp“ šią vasarą vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo lankytojams atliks ir intriguojančias naujausias savo dainas, ir tautiečių pamėgtus hitus. Grupės narys Vilius Alesius, kalbėdamas apie pasirodymą verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje, džiaugiasi jo atvirumu.

„Būdami lietuviška grupė labai džiaugiamės galimybe koncertuoti šiame renginyje. Džiugu, kad šiame festivalyje gali susitikti ne tik tautiečiai iš visų Lietuvos kampelių, bet ir lietuviai, išsibarstę po visą pasaulį. Pasaulio lietuvis - tai nebūtinai Lietuvoje gimęs, bet puoselėjantis savo kalbą, tradicijas ir skleidžiantis žinią apie savo šalį pasauliui“, - kalba Vilius Alesius, pats kelerius metus mokęsis Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje.

Gyvenimo svetimoje šalyje patirties taip pat turinti atlikėja Jurga neslepia, kad lietuviai jai – šauniausia tauta pasaulyje, o savo kūryba ji visada skatina žmonių dialogą.

„Aš labai palaikau šitą suvažiavimą, nes manau, kad jei žmonės kalbasi, bėdos sprendžiasi, jei jie nesikalba, bėdos lieka stabilioje pozicijoje. Suvažiavimas būtų prasmingiausias, jeigu iš jo gimtų kažkokie bendri projektai, nes lietuviai man yra pati šauniausia tauta pasaulyje“, - palaikymą išreiškia Jurga.

Antrą kartą Lietuvoje vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pasirodymą taip pat surengs rudenį lietuviams Amerikoje sėkmingai savo kūrybą pristatę „Liūdni slibinai“. Muzikinę programą atliks ir pastaraisiais metais naujais hitais klausytojus džiuginantys „Biplan“, Lietuvos muzikos fenomenu vadinama daininkė Gjan bei Jungtinėje Karalystėje šiuo metu reziduojantys „Keymono“.

Visuomenės harmonizavimo parke vyksiančiame susitikime šokių aikštelę drebins „Golden Parazyth“, ne vieno muzikos mylėtojo liaupsinama grupė „Garbanotas bosistas“ bei legendiniai rokeriai „Bix“. Renginio scenoje taip pat pasirodys šiuo metu vienas įdomiausių lietuviškos scenos duetų „Beissoul & Einius“ bei vakarietiško skambesio hip-hop ritmų meistrai „Dee and Kamy“.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo 2014 video anonsas:

J8prFb4RGaI

Šiame verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje pranešimus skaitys ir įvairiomis temomis diskutuos žinomi šių sričių specialistai. Verslo kompanijos pristatys pasaulio lietuviams karjeros galimybes, festivalyje vyks lietuviško kino seansai, susitikimų sesijos. Sporto mėgėjai galės dalyvauti draugiškuose krepšinio, futbolo, tinklinio turnyruose bei pasaulio lietuvio bėgime.

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai