Liepą jau antrą kart tautiečius suburs Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Daugiau kaip 3000 pasaulio lietuvių dalyvavo pirmame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Lietuvoje.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas antrą kartą šią vasarą liepos 10-13 dienomis kvies lietuvius iš įvairių šalių į verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalį Visuomenės harmonizavimo parke. Išskirtinę programą pasiūlęs pirmasis susitikimas 2012 metų vasarą į vieną vietą subūrė ryškiausius lietuvių kilmės verslininkus, politikus, menininkus, akademinio pasaulio atstovus. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri ir pirmojo susitikimo metu pasveikino susirinkusius daugiau nei 3000 lietuvių iš viso pasaulio. Festivalį organizuojanti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga šiemet vėl yra pasiryžusi pasiūlyti aktualią programą skirtingų interesų tautiečiams bei suburti į Prienų rajone esantį parką dar daugiau lietuvių.

Organizatoriai planuoja turiningą programą

Precedento Lietuvoje neturintis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS) siekia sukurti erdvę lietuvių bendravimui bei sudaryti galimybes su įvairių sričių ekspertais kalbėtis jiems aktualiais klausimais.

„Šis susitikimas - ideali aplinka bendrauti su draugais bei užmegzti naujas pažintis. Kaip vienam renginio organizatorių, vienas iš svarbiausių tikslų yra sudaryti tokią programą ir sąlygas, kad kiekvienas, nesvarbu kurioje šalyje šiuo metu gyventų, atvykęs rastų tai, kas jam yra svarbu ar aktualu“, – sako Pasaulio lietuvių sąjungos pimininkas ir susitikimo iniciatorius Kęstas Pikūnas.

Liepos 10–13 dienomis verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje pranešimus skaitys ir įvairiomis temomis diskutuos žinomi šių sričių specialistai. Verslo kompanijos pristatys pasaulio lietuviams karjeros galimybes, festivalyje vyks projektų pristatymai, kontaktų mugė.

Vakarais didžiojoje hipodromo scenoje susirinkusiems įsimintiną šou kurs gyvą muziką grojančios  žymios Lietuvos grupės ir atlikėjai. Renginio metu Visuomenės harmonizavimo parke veiks kūrybinės dirbtuvės. Kino ir teatro mylėtojai mėgausis kruopščiai atrinktais filmais ir spektakliais. Sporto mėgėjai galės dalyvauti draugiškuose krepšinio, futbolo, tinklinio turnyruose.

 

                      „Renginys tampa tradicija, plečiasi dalyvių geografija, pranešėjų ir diskusijų dalyvių spektras, laukia dar spalvingesnė programa. Didėja organizacinė atsakomybė, bet lūkesčius išpildysime su kaupu“, – neslėpė ambicijų viena festivalio sumanytojų Ieva Davydenko. Ji papasakojo, kad sulaukia daug užsienio lietuvių laiškų, kurie žada atvykti su draugais ir artimaisiais

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga dalinasi planais tokį susitikimą rengti kas dvejus metus.

A. Kaušpėdas: „Esame viena tauta ir, nors gyvename visame pasaulyje, norime būti lietuviais“

Vienas iš pirmojo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo ambasadorius bei pranešėjas Algirdas Kaušpėdas pabrėžia lietuvių bendravimo poreikį. „Man yra svarbu, kad Pasaulio lietuvių jaunimas vis aktyviau tarpusavyje bendrauja ir šiemet jau antrą kartą susitiks ir vėl Lietuvoje. Esame viena tauta ir, nors gyvename visame pasaulyje, norime būti lietuviais. Norėdami išlikti turime būti stiprūs ir autentiški. Turime saugoti ir gausinti savo tapatumą. Lietuvos atvirumas padeda nenutolti užsienyje gyvenantiems lietuviams nuo Lietuvos, užsienio lietuvių aktyvumas padeda tobulėti Lietuvai”, – pažymėjo grupės „Antis“ lyderis A. Kaušpėdas.

Vienas žymiausių Lietuvos krepšininkų Šarūnas Marčiulionis, pirmajame susitikime pristatęs fimą „Kita svajonių komanda“ teigia, kad šis renginys skatina likti Lietuvoje. „Manau, kad susitikime į vieną būrį".

NAUJIENOS

DaugiauMažiau
mecenatas pagrindinis partneris generalinis rėmėjas pagrindiniai rėmėjai
rėmėjai informaciniai partneriai partneriai draugai